...

O NÁS

Kto sme?

Sme ALVEX – Slovenská rodinná spoločnosť, ktorá pôsobí predovšetkým v gastronomickom priemysle od roku 1991. Máme bohaté skúsenosti s poradenstvom a projekciou, predajom, odbornou montážou a technologickou podporou, so školením personálu a záručným aj pozáručným servisom pre gastronomické a potravinárske prevádzky. Pôsobíme po celom Slovensku, Česku a občas aj v iných krajinách.

Všetko pod jednou strechou

Pizzeria? Cukráreň? Reštaurácia? Čokoládovňa? Priemyselná výroba potravín? U nás nájdete všetko pre vašu prevádzku - nielen zariadenia, ale aj všetky sprievodné služby.

To najlepšie pre vás

Navštevujeme svetové veľtrhy, neustále sledujeme trendy vo svete a vyberáme pre vás tie najkvalitnejšie značky dostupné na trhu.

Kompetentný personál

Naši zamestnanci sa neustále vzdelávajú, aby udržali tempo s rýchlo sa meniacimi inováciami a požiadavkami modernej doby. Sú vždy schopní poradiť aj preto, že sa špecializujú na okruh zariadení, ktoré spolu súvisia a nie celému sortimentu pre gastronómiu.

Individuálny prístup

Každý zákazník je pre nás rovnako dôležitý, či je to malý zákazník, alebo veľký hráč. Každý je prioritou a vždy sa snažíme prispôsobiť ponuku špecifickým potrebám klienta.

Rokov skúseností
+ 1
Realizácií ročne
+ 0
Dodávateľov
+ 0

História spoločnosti Alvex

Korene spoločnosti ALVEX siahajú do roku 1991 – vtedy sme sa objavili na Slovenskom trhu.

druha generacia alvex

2024

Druhá generácia

Po 33 rokoch zakladateľ spoločnosti Vladislav Slnek postupne odovzdáva skúsenosti a vedenie spoločnosti do rúk svojich detí. Dve z jeho detí Vladislav jr. a Veronika pracujú v spoločnosti už viac rokov a postupne si prešli od pomocných prác k vážnejším pozíciám. Vyskúšali si takmer všetko aby boli dobre pripravení viesť firmu. Keďže sa osvedčili a práca ich baví, je možné zodpovedne povedať – ALVEX  je v dobrých rukách.
specializovane eshopy alvex

2019 - 2021

Špecializované eshopy

Koncom roka sme spustili prvý špecializovaný eshop pre pizzerie – PIZZAMARKET. Bol to pilotný projekt, ktorý mal ukázať, či to bude prínos, alebo nie. Projekt sa ukázal ako veľmi životaschopný, a tak sme začali vytvárať špecializované obchody pre jednotlivé sektory. Každý z týchto obchodov oslovuje konkrétnu skupinu zákazníkov. Druhý v poradí vznikol PASTRYMARKET – zameraný pre cukrárov, pekárov, čokolatierov a zmrzlinárov. Covid tieto práce trochu spomalil, ale nezastavil.
alvex firma o nas

2013

Alvex

Úprava loga a názvu spoločnosti na ALVEX, spol. s r.o. Prívlastok GASTRO sa naďalej používa ako meno pre najstaršiu a dominantnú divíziu GASTRO. Názvy ostatných divízii sa používajú rovnako – ich názov sa prikladá k obchodnému menu spoločnosti.
nove trendy alvex

2003

Nové trendy

Otvárame sa novým trendom. Cítiť to bolo hlavne v cukrárskom a pekárskom sektore, kde sa otvárali nové prevádzky a my sme sa tomuto snažili prispôsobiť. Vznikajú napr. malé remeselné čokoládovne a výrobne sušienok. Cukrári už nepečú len klasické zákusky a torty, ale vytvárajú aj naozajstné umelecké diela. V našej ponuke pribúda množstvo nových foriem a zariadení.
alvexgastro vystava foto

2002

Zúčastňujeme sa výstav

Prelomili sme náš vlastný firemný rekord v počte výstav. Prezentujeme firmu, jej ponuku produktov a služieb zatiaľ predovšetkým na výstavách, ale už začíname vnímať, že sa všetko čoraz viac posúva do elektronického prostredia a my tento trend nechceme premeškať.

alvexgastro logo so sloganom

1998

Nový branding spoločnosti

Vytvárame nový branding spoločnosti a upravujeme názov na ALVEX GASTRO, spol. s r.o. V týchto rokoch vrcholil príliv mnohých reťazcov na východné trhy, teda aj na Slovensko a to spôsobilo novú obchodnú kultúru. Akcie a zľavy naučili ľudí vyhľadávať produkty s najnižšou cenou. Istý čas sme tiež podľahli tejto kultúre, ale nakoniec sme zistili, že to nie je správna cesta. Začali sme rokovania s novými výrobcami, predovšetkým rodinnými spoločnosťami, v ktorých sa výroba sústredí na kvalitu, nie na kvantitu. Od tejto doby používame slogan „Kvalita a Profesionalita“.

nove sidlo a expanzia alvex

1997

Nové sídlo a expanzia

Veľa zákaziek, veľa cestovania za prácou vytvorilo tlak na nové priestory a  zakladanie nových pobočiek po Slovensku. Prinieslo to však nielen pozitíva, ale i negatíva. Učili sme sa to zvládať, nie všetko sa však podarilo. V každom prípade nás to posilnilo, zomklo a hlavne veľa naučilo. V tejto dobre mala spoločnosť už 53 zamestnancov.
gastro vyhrava alvex

1996

Gastro vyhráva

Založili sme spoločnosť ALV GASTRO, spol. s r.o., ktorá nadviazala na tradíciu prvej firmy (ALV – názov vytvorený z iniciálov prvých spoločníkov, Vladislav Slnek, jeho manželka Anna a otec Ľudovít). Firma totiž už pár rokov pracovala takmer výhradne v gastronómii, pretože na iné činnosti neostával čas a personálne kapacity. V činnosti zostali len dve dominantné divízie GASTRO a SERVIS.

obchodna cinnost alvex

1992 - 1993

Obchodná činnosť

Firma sa rýchlo rozrastala, pribudli noví servisní technici, ale aj administratíva. Začína sa tvoriť obchodný tím. Na stále rastúce požiadavky o kúpu nových zariadení sme začali prvú obchodnú spoluprácu s Českým výrobcom ALBA Hořovice. V roku 1993 sme vycestovali do Talianska a Nemecka a začali importovať zariadenia aj z týchto krajín. V obchodnom smere začínajú u nás byť dominantné tri sektory: Ho.Re.Ca., Fastfood a cukrárenské a pekárenské prevádzky. V apríli 1993 sme sa prvý krát zúčastnili na výstave Danubius Gastro v Bratislave. 
zalozenie firmy alvex

1991

Založenie firmy

Pán Vladislav Slnek vyučený v remesle technik pre veľkokuchynské zariadenia si otvoril živnosť pre servis gastro techniky, vykurovacej a práčovníckej techniky. Remeslo, ktorému sa vyučil poskytovalo tri odborné zamerania – elektromechanik pre stroje a zariadenia, technik plynových zariadení a vodoinštalatér. Od rána u zákazníkov riešil opravy a montáže zariadení a po večeroch spracovával agendu začínajúcej firmy.
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.